Jaki prezent na dzień dziecka wybrać

Dzień dziecka już niebawem, 1 czerwca święto obchodzą zarówno maluszki jak i starsze dzieci. To odpowiednia chwila na zamówienie prezentu na dzień dziecka. Jeśli poszukujesz inspiracji na udany prezent to w poniższym artykule podpowiemy jak wybrać prezent, który ucieszy dziecko.

Sport to zdrowie

Ciepłe dni sprzyjają aktywności na świeżym powietrzu. Dzieci to małe istoty, które posiadają często niekończące się pokłady energii. Warto to wykorzystać i kupić prezent, który będzie wspierał aktywny styl życia. Dla najmłodszych może to być rowerek biegowy, dla starszych dzieci standardowy rower. Można też kupić rolki, deskorolkę czy dla zapalonego piłkarza zestaw piłkarski i piłkę. Dzieci szybko się uczą i nabierają wprawy w nowych umiejętnościach, dlatego od najmłodszych lat warto im wpajać, że ruch to zdrowie.

Zabawki, które uczą przez zabawę

Na rynku dostępnych jest coraz więcej zabawek, które nie tylko bawią, ale też uczą. Zabawki edukacyjne to idealny prezent na dzień dziecka. Tego typu zabawki pobudzają kreatywność dziecka i często zajmują je na dłużej. W tej kategorii zabawek można znaleźć przedmioty do odgrywania ról, pomoce edukacyjne, instrumenty muzyczne, zestawy konstrukcyjne, zestawy doświadczalne. Do kreatywnych zabawek można również zaliczyć klocki, dzięki którym dziecko rozwija wyobraźnię oraz myślenie przestrzenne. 

Książka wyjątkowy prezent dla małego czytelnika

Książka to ponadczasowy prezent. Obecnie na rynku wydawniczym jest wiele pięknie ilustrowanych książek. Można je dobrać do wieku dziecka lub jego zainteresowań, można też postawić na klasykę lub wybrać książkę, do której dziecko nawet po latach będzie wracać z sentymentem. Czytanie to wspaniała forma spędzania czasu z dzieckiem, która wzmacnia więź dziecka z rodzicem, a dodatkowo uczy. Edukacyjne walory książek sprawiają, że to wyjątkowa propozycja na prezent, a dobrze dobrana książka na pewno zaciekawi dziecko.

 W dzień dziecka warto pamiętać nie tylko o prezencie, ale również o spędzeniu wspólnego czasu. Taki dzień w, którym rodzice poświęcają całą swoją uwagę dziecku na pewno będzie wyjątkowym czasem.