Jaki prezent dla nastolatka wybrać na dzień dziecka

Każdy, kto chociaż raz próbował wybrać prezent dla nastolatka wie jakie to skomplikowane zadanie. A to dlatego, że młodzieży w tym wieku nie interesują już zabawki, z drugiej strony nie możemy kupić im prezentu dla dorosłych. 

 Niektórzy przy zakupie prezentów na dzień dziecka kierują się własnymi preferencjami i wspomnieniami. To spory błąd, ponieważ mody bardzo szybko się zmieniają. Młodzież obecnie czyta zupełnie inne książki niż ich rodzice. Dlatego zanim wybierzemy się na zakupy  sprawdźmy co konkretnie interesuje danego nastolatka. Niektóre nastolatki preferują takie sztandaroe pozycję jak “Władca pierścieni” czy siedmioksiąg o przygodach małego czarodzieja. Seria o Harrym Potterze już wpisała się w kanon literatury dla dzieci i młodzieży. Sporo młodzi preferuję mangę i komiksy. 

Oczywiście nie zawsze musimy sięgać po przeboje królujące na listach książkowych bestsellerów. Warto młodzieży podsunąć klasykę. Wszak pewne książki pomimo upływu lat wcale się nie starzeją i nadal są chętnie czytane. Takimi sztandarowymi pozycjami są na przykład “Buszujący w zbożu” czy “Władca Much”.

Co dla tych, którzy nie przepadają za tradycyjnymi książkami?

Audiobooki i e-booki to świetny prezent na dzień dziecka. Takie elektroniczne książki to świetną opcją dla osób, które cenią sobie aktywny tryb życia, jednocześnie nie chcą rezygnować z ulubionych lektur.

Audiobooków można słuchać w drodze do szkoły czy w czasie wykonywania domowych obowiązków. Co najważniejsze do korzystania z takich rozwiązań wystarczy zwykły smartfon. Nie potrzebujemy dodatkowych gadżetów. 

Rozrywka i nauka!

Dobrym pomysłem na popularny prezent na dzień dziecka są książki w obcych językach. Dzięki nim nie tylko nastolatek spędza miłe chwile w towarzystwie ulubionych bohaterów, ale też w przyjemny sposób uczy się języka obcego. A jak wiadomo właśnie nauka poprzez zabawę jest najbardziej efektywna.

Zanim wybierzemy się na zakupy warto dyskretnie dowiedzieć się co lubi nastolatek, którego chcemy obdarować. Dzięki temu nie popełnimy gafy.